راهنمای استفاده از سامانه

هر آنچه که باید در مورد پارسا اسپیس بدانید

تنظیمات مورد نیاز برای ثبت ساب دامین

کاربران پارسا اسپیس به دو دسته تقسیم می شوند که در اینجا نحوه ی استفاده و روال کلیه کارها از جمله ثبت ساب دامین برای هر دو دسته بطور کامل توضیح داده شده است.

1-کاربرانی که وب سایت ندارند: اگر جزوه این دسته می باشید، پس از ورود به حساب کاربری خود، از منو گزینه وب سایت ها را انتخاب کنید. در صفحه وب سایت ها گزینه زیردامنه ندارم را انتخاب کرده و در قسمت نام زیردامنه، برای دامنه خود یک نام مناسب به انتخاب خود ( برای مثال test ) وارد و بر روی گزینه ثبت وب سایت کلیک کنید.

با این کار شما یک ساب  دامین اختصاصی با نام دلخواه خود ( test.parsaspace.com ) بر روی سرور پارسا اسپیس ایجاد کرده اید و پس از این مرحله امکان ورود و دسترسی به فایل منیجر برای ساب دامین ثبت شده به شما داده می شود.
برای ورود به فایل منیجر اختصاصی باید بر روی نام دامنه ایجاد شده، پس از ثبت دامنه در بالای صفحه کلیک کنید. با استفاده از فایل منیجرمی توانید از کلیه امکانات مدیریت فایل ها ( آپلود فایل،ویرایش،حذف و ..) بهره مند شوید.

مزیت: شما بدون داشتن وب سایت که هزینه های نگهداری و تامین فضا بالایی دارد قادر به ایجاد یک ساب دامین اختصاصی روی سرور پارسا اسپیس هستید و می توانید تا سقف 10 ترابایت فضا برای آن خریداری کرده ، فایل های خود را در آن فضا آپلود کنید و لینک دانلود فایل های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید . در واقع شما با صرف کمترین هزینه ممکن که بابت خرید فضا در پارسا اسپیس پرداخت می کنید، از یک فضا ابری اختصاصی به همراه فایل منیجر اختصاصی جهت آپلود فایل بهره مند می شوید .

فیلم آموزشی نحوه کار با ftp برای مدیریت فایل هایتان در پارسا اسپیس :
آموزش انتقال اطلاعات میان رایانه و سرور پارسا اسپیس با امکان FTP


2- کاربرانی که وب سایت دارند: اگر جزوه این دسته می باشید، باید در پنل مدیریتی هاست خود یک زیردامنه با آدرس دلخواه خود اضافه کرده و برای زیردامنه تنظیمات مربوطه به DNS ها را انجام دهید و برای زیردامنه ایجاد شده مقادیر Cname را اضافه کنید. که اگر تمایل به استفاده از سرور آسیاتک دارید باید مقدار asiatech.parsaspace.com را وارد و اگر تمایل به استفاده از سرور شاتل دارید باید مقدار shatel.parsaspace.com را در Cname خود اضافه کنید.

پس از انجام مراحل بالا وارد حساب کاربری خود در پارسا اسپیس شوید. پس از ورود از منو، وب سایت هارا انتخاب کنید.
سپس در صفحه وب سایت ها گزینه زیردامنه دارم را انتخاب کرده و در فیلد نام زیردامنه، آدرس ساب دامین ایجاد شده را وارد نمایید (dl.test.com) .پس از طی این مراحل ساب دامین شما به سرور پارسا اسپیس متصل می شود و امکان ورود و دسترسی به فایل منیجر برای ساب دامین ثبت شده به شما داده می شود.
برای ورود به فایل منیجر اختصاصی باید بر روی آیکون ایجاد شده، پس از ثبت دامنه در بالای صفحه کلیک کنید. با استفاده از فایل منیجرمی توانید از کلیه امکانات مدیریت فایل ها ( آپلود فایل،ویرایش،حذف و ..) بهره مند شوید.

مزیت: شما می توانید برای تهیه فضا در وب سایت خود بجای استفاده از هاست های گوناگون با هزینه های مختلف و بالا، با ایجاد ساب دامین( با نام دلخواه) و انجام تنظیمات گفته شده، ساب دامین خود را به سرور پارسا اسپیس متصل کرده و برای آن فضا دلخواه تا سقف 10 ترابایت خریداری و هر یک از فایل های سایت خود را از طریق فایل منیجر روی ساب دامین اختصاصیتان آپلود کرده ولینک دانلود فایل مربوطه را در سایت خود قرار دهید . هر درخواستی که برای دانلود این فایل ارسال گردد، بدون اطلاع رسانی به کاربر، از سرور پارسااسپیس با بالاترین سرعت ممکن به صورت یک لینک مستقیم دانلود خواهد شد. همچنین با این روش می توانید در تامین فضا برای سایت خود تا مقدار بسیار زیادی صرفه جویی کنید .

فیلم آموزشی نحوه اتصال دامنه اختصاصی خود به هاست پارسا اسپیس :
چگونه دامنه اختصاصی خود را به هاست پارسا اسپیس متصل کنیم ؟

روش های آپلود فایل ها

پس از ثبت ساب دامین روی سرور پارسا اسپیس و انجام تنظیمات اولیه، شما قادر به آپلود فایل به سه روش بر روی ساب دامین خود می باشید:

آپلود از طریق فایل منیجر

پس از ثبت ساب دامین در پارسا اسپیس برای ساب دامین ثبت شده، یک فایل منیجر اختصاصی با کلیه امکانات مدیریت فایل ها برای شما ساخته می شود که توسط آن به راحتی می توانید از کلیه امکانات مدیریت و آپلود فایل بهره مند شوید. برای ورود به فایل منیجر اختصاصی باید بر روی آیکون ایجاد شده، پس از ثبت دامنه در بالای صفحه کلیک کنید. با استفاده از فایل منیجرمی توانید از کلیه امکانات مدیریت فایل ها ( آپلود فایل،ویرایش،حذف و ..) بهره مند شوید.

آپلود از طریق پروتکل FTP

پارسا اسپیس این امکان را به شما می دهد که بتوانید کلیه امکانات مدیریت و آپلود فایل را از طریق پروتکل FTP نیز انجام دهید. برای اینکار شما می توانید هر یک از نرم افزاری مدیریت فایل مبتنی بر FTP (مانند برنامه FileZilla و ...) روی دستگاه خود نصب کنید که بعد از باز کردن برنامه این سه فیلد ذکر شده از شما درخواست خواهد شد :
  • Host : آدرس سروری که وب سایت را روی آن ایجاد نموده اید. در لیست وب سایت ها ستون آدرس سرور، آدرس سرور دامنه موردنظر می باشد.

  • UserName : آدرس دامنه ای که ثبت نموده اید.

  • Password : در لیست وب سایت ها با کلیک برروی آیکون اطلاعات FTP رمز FTP را تنظیم نمائید.

آپلود از طریق API

با استفاده از پارسااسپیس شما قادر به مدیریت و آپلود فایل از طریق API نیز خواهید بود. برای اینکار راهنمای کامل کار با API پارسا اسپیس جهت مدیریت کامل فایل ها در بخش مستدات API برای شما تهیه شده و در دسترس است.

دانلود فایل ها

پس از آپلود فایل روی ساب دامین مورد نظر، فایل ها بر روی سرور پارسا اسپیس قرار گرفته و یک لینک دانلود مستقیم برای آن ایجاد می شود. درخواست دانلودی که از طریق این لینک ارسال شود، دانلود با لینک مستقیم از سرور پارسا اسپیس را به همراه دارد. شاید دو سوال احتمالی برای شما مطرح شود :

آیا برای تعداد دانلود فایل آپلود شده باید هزینه پرداخت شود؟ خیر! از ویژگی های سرویس پارسا اسپیس ترافیک نامحدود می باشد، به این معنا که تعداد دفعاتی که فایل شما دانلود می شود، یا همان تعداد Request ها، در نظر گرفته نمی شود و شما هیچ هزینه ای برای تعدادRequest ها پرداخت نخواهید کرد.

آیا به ازای پهنای باند مصرفی برای دانلود فایل ها باید هزینه پرداخت شود؟ خیر! یکی دیگر از ویژگی های پارسا اسپیس پهنای باند نامحدود می باشد، زیرا محل واقعی ذخیره فایل های آپلود شده شما روی سرور پارسا اسپیس است و هر درخواست دانلودی که برای فایل ارسال شود پردازش آن توسط سرور پارسا اسپیس صورت می گیرد و از پهنای باند سرور پارسا اسپیس مصرف می شود و پارسا اسپیس هیچ هزینه ای جهت پهنای باند از شما دریافت نمی کند.


شما تنها هزینه خرید فضا روی سرور پارسا اسپیس برای نگهداری از فایل ها یتان را پرداخت خواهید کرد