تعرفه های هاست دانلود و Backup پارسااسپیس

هاست دانلود

هاست دانلود مانند هاست میزبانی است با این تفاوت که این هاست صرفا مخصوص میزبانی فایل است و با توجه به اینکه در این هاست فضای زیادی در اختیار خواهید داشت می توانید فایل ها را برای دانلود در این هاست قرار داده و لینک مستقیم را در اختیار کاربران قرار بدهید. از مزایای این هاست امکان استفاده از رپیدلیچ و سرعت بالا در دانلود و آپلود است و مخصوص همین کار تنظیم شده است.
در این نوع هاست امکان ایجاد سایت وجود ندارد و فقط برای دانلود است. سرویس هاست دانلود فاقد امکان Backup گیری است.
به عنوان مثال شما یک سایت دانلود نرم افزار یا موزیک یا … دارید و می خواهید کل عکسها و فایلها و ویدئوهای مختلف را روی سرور آپلود کنید. حال به خاطر حجم بالا و دانلود از جانب کاربران ، هاست میزبانی شما مناسب این کار نیست و باعث فشار بیش از حد به سرور و کمبود منابع سرور و بروز مشکلاتی برای سایت شما و سایر کاربرانی که هاست اشتراکی دارند میشود.

جهت مشاهده امکانات و جزئیات بیشتر از هاست دانلود ارزان پارسااسپیس به صفحه هاست دانلود بروید.

اکنون با تهیه ی هاست دانلود میتوانید انواع فایلهای حجیم را با تعداد بالا بارگذاری(آپلود) نمایید. فقط دقت داشته باشید هاست دانلود ، دیتابیس (بانک اطلاعاتی) ندارد و فقط مناسب آپلود و دانلود فایل های شماست.
ضمنا در هاست دانلود می توانید از ساب دامین یکی از دامنه های خود استفاده نمایید مثلا نام دامنه شما mydownload.ir می باشد . شما میتوانید ساب دامینی مانند (dl.mydownload.ir ) یا هر نامی که مد نظر دارید برای آپلود فایلهای سایتتان و دانلود فایلها توسط کاربر ایجاد نمایید که این امکان پس از سفارش هاست توسط شما، قابل بررسی می باشد.

هاست Backup

امروزه اطلاعات یکی از مهم ترین ابزارهای شرکت ها برای رشد و سودآوری است. اما باید توجه کنیم که این عنصر بسیار مهم یعنی اطلاعات نیازمند حفظ و نگهداری است چرا که در صورت عدم حفظ اطلاعات ممکن است آن را برای همیشه از دست بدهید و خسارت های مادی و غیر مادی جبران ناپذیری به به شما وارد شود. در این مقاله شما را با نحوه تهیه Backup از اطلاعات هاست و اهمیت آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

یکی از مطمئن ترین راه ها برای نگهداری از اطلاعات تهیه نسخه پشتیبان یا Backup است.

از جمله دلایلی که موجب حذف اطلاعات شما می شود می تواند ویروس یا بدافزار، حمله هکرها، به روز رسانی ناموفق و خطای انسانی باشد. در هاست وردپرس حتی اگر مورد ناگواری هم پیش نیاید لازم است به صورت دوره ای و هنگامی که قصد اعمال تغییراتی در سایت خود را دارید به تهیه نسخه پشتیبان اقدام کنید. با این کار مطمئن هستید که اطلاعات گذشته را دارید و هر زمان که نیاز داشته باشید می توانید به آن رجوع کنید.

تهیه Backup از اطلاعات وب سایت نه تنها زمان و هزینه ای زیادی ندارد بلکه می تواند در مواقع حساس بسیار مفید باشد و به ادامه فعالیت وب سایت کمک کند.

سرویس های هاستینگ معمولا سیستم Backup گیری دوره ای به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه با توجه به مشخصات سرویس هایشان دارند. بعضی از شرکت ها با دریافت هزینه و برخی دیگر همچون پارسااسپیس در سرویس هاست بکاپ خود، رایگان فایل های Backup را در اختیار کاربرانشان قرار می دهند. البته باید توجه داشته باشید که مسئولیت تهیه Backup همیشه با مالکان سرویس است پس بهتر است به عنوان مالک این مسئولیت مهم را به عهده بگیرید زیرا تضمینی وجود ندارد نسخه بکاپی که از اطلاعات شما در سرور موجود است مربوط به همان زمان دلخواه شما باشد.

برای تهیه Backup با توجه به نیازتان می توانید به صورت های مختلف عمل کنید. یکی از راه ها تهیه Backup کامل (full backup) است که از تمام اطلاعات، ایمیل ها، دیتابیس ها و تنظیمات هاست شما Backup تهیه می شود و معمولا نیازمند فضای بیشتری است.