پرسش و پاسخ

پارسا اسپیس جهت سهولت استفاده شما از سایت جدول زیر را تهیه کرده است

برای ثبت نام به قسمت ورود در منو مراجعه کرده و تب ثبت نام را انتخاب نمایید، ایمیل خود را وارد نمایید، رمز عبور خود را انتخاب کنید (رمز عبور باید شامل حروف بزرگ و کوچک و اعداد باشد) ،
گزینه ی ورود را انتخاب نمایید ، پس از ثبت پارسا اسپیس لینک فعال سازی را به ایمیل شما ارسال می کند .

پس از ثبت نام پارسا اسپیس لینک فعال سازی را به ایمبل شما ارسال می کند جهت فعال سازی به ایمیل خود مراجعه کرده بر روی لینک ارسالی کلیک نمایید.

برای ورود به قسمت ورود در منو مراجعه کرده و نام کاربری (ایمیل خود) و رمز عبور خود را ثثبت کرده و وارد شوید.

در صورت فراموش کردن رمز عبور خود به قسمت ورود رفته و در قسمت پایین بر روی گزینه فراموشی رمز عبور کلیک نمایید، ایمیل خود را وارد کرده و گزینه بازیابی را انتخاب نمایید، پارسا اسپیس لینک بازیابی رمز عبور شما را به ایمیل وارد شده ارسال می نماید. به ایمیل خود مراجعه کرده و رمز عبورتان را بازیابی نمایید.

برای تغییر رمز عبور پنل و رمز عبور FTP، به پروفایل خود رفته و از طریق جدول موجود در پروفایل رمز عبور خود را تغییر دهید.

پروفایل یا همان صفحه شخصی شما محلی برای نمایش اطلاعات شخصی شما می باشد که در آن اطلاعاتی از قبیل تعداد وب سایت ثبت شده،فضای استفاده شده،فضای باقیمانده،نام کاربری،شماره موبایل و... نمایش داده می شود. همچنین شما می توانید از طریق پروفایل خود،رمز عبور FTP و رمز عبور پنل خود را تغییر دهید.

برای ثبت وب سایت ابتدا وارد اکانت خود شوید و پس از ورود در منو به قسمت وب سایت ها رفته و در صفحه وب سایت ها نام زیر دامنه و همجنین توضیحات لازم مربوط به وب سایت خود را وارد و ثبت نمایید،

برای تمدید سرویس خود به قسمت تمدید سرویس در منو مراجعه نمایید، فضای مورد نظر و مدت زمان سرویس(بین 30 روز تا دو سال) خود را مشخص نمایید ، به قسمت بعدی رفته و در صورت داشتن کد تخفیف آن را وارد نمایید و از تخفیف پارسا اسپیس بهره ببرید.
در صورتی که سرویس قبلی شما تمام شده است گزینه شروع از امروز را انتخاب کنید در غیر این صورت زمان شروع سرویس خود را مشخص کنید.
به قسمت بعد رفته و خلاصه خرید خود را بازبینی نمایید، و پس از کسب اطمینان از درستی اطلاعات برای پرداخت اقدام نمایید.

در صورتی که مهلت سرویس قبلی شما به پایان رسیده سرویس جدید بلافاصله بعد از خریداری شروع به کار می کند، در غیر اینصورت باید زمان شروع سرویس جدید توسط کاربر مشخص شود که کاربر می بایست یکی از گزینه های شروع از امروز یا شروع از پایان سرویس جاری را انتخاب نماید.

بله، قبل از پایان سرویس جاری شما قادر هستید از طریق منو تمدید، سرویس خود را تمدید یا فضای اضافه خریداری نمایید.

FTP یک پروتکل یا قرارداد برای انتقال فایل در شبکه است. برای انتقال هر نوع داده باید با توجه به قراردادهای موجود از یک نوع از آنها استفاده کرد تا کارایی را که مد نظر ماست داشته باشد. پس شما با FTP می‌توانید فایل‌های مورد نظر خود را از یک رایانه به رایانه دیگر، در یک شبکه برپایه TCP، منتقل کنید. برای این کار هم می‌بایست از یک برنامه سمت مشتری بر روی رایانه خود استفاده کنید تا قادر به انجام این کار باشید.

کلمه DNS ، مخفف Domain Name System یا "سیستم نام دامنه" است. سیستم نام دامنه (DNS) یک سیستم پایگاه داده است که نام کامل دامنه یک کامپیوتر را به یک آدرس IP ترجمه می کند. کامپیوترهای موجود در یک شبکه برای اتصال به یکدیگر از آدرس های IP استفاده می کنند، ولی به یاد داشتن آدرس های IP کامپیوترهای یک شبکه برای افرادی که قصد اتصال به آنان را دارند بسیار دشوار است. مثلا به خاطر سپردن نام دامنه SarzaminDownload.com بسیار ساده تر از به خاطر سپردن آدرس IP نظیر آن (207.171.166.48) است. به همین علت اغلب ما برای اتصال به سایت ها، نام دامنه آن را وارد می کنیم. لذا DNS به شما امکان می دهد تا به جای استفاده از آدرس های عددی IP برای اتصال به یک کامپیوتر خاص در شبکه ای دیگر (یا برای دسترسی به یک سرویس راه دور)، با به کارگیری نام دامنه ای که به خاطر آوردن آن برای شما راحت تر است به آن کامپیوتر متصل شده یا از آن سرویس بهره بگیرید. (برعکس عکس این مسئله، Reverse DNS یا rDNS نام دارد که آدرس IP را به نام دامنه متناظر ترجمه می کند) هر سازمانی که دارای یک شبکه کامپیوتری است حداقل مجهز به یک سرور مرکزی است که پرس و جوهای DNS را کنترل و سازماندهی می کند. این سرور که Name Server نامیده می شود فهرستی از همه آدرس های IP اختصاص داده شده به کامپیوترهای موجود در آن شبکه را نگه می دارد. این سرور همچنین آدرس های IP آن دسته از کامپیوترهای خارج از شبکه را که اخیرا مورد دسترسی قرار گرفته اند نیز نگه می دارد. هر کامپیوتر در هر شبکه باید مکان تنها یک Name Server را بداند.

سرعت آپلود و دانلود از طرف سیستم پارسا اسپیس به صورت نامحدود می باشد و سرعت شما بستگی به سرعت اینترنت شما دارد.

پس از اتمام دوره سرویس شما پارسا اسپیس تا 10 روز به شما مهلت تمدید سرویس خواهد داد و در صورتی که سرویس تمدید نگردد فایل ها از روی سرور پاک خواهد شد.