پرسش و پاسخ

پارسا اسپیس جهت سهولت استفاده شما از سایت، سوالات عمومی زیر را تهیه کرده است.

1. چطور وب سایت ایجاد کنم ؟

برای ثبت وب سایت، با ثبت نام در پارسااسپیس و ورود به حساب کاربری خود، با مراجعه به صفحه وب سایت ها و تکمیل فرم ثبت زیردامنه می توانید وب سایت ایجاد نمائید.

2. سرویس خریداری شده از چه زمانی فعال می شود؟

اگه از قبل سرویس خریده باشید، می توانید انتخاب نمائید که پس از پایان سرویس جاری فعال شود، در غیر اینصورت بلافاصله پس از خرید، سرویس فعال می گردد.

3. رمز عبور خود را فراموش کرده ام، چیکار کنم ؟

جهت بازیابی رمز عبور، باید به صفحه فراموشی رمز عبور رفته و با وارد کردن ایمیل خود، لینک بازیابی به ایملتان ارسال میگردد.
به ایمیل خود رفته، برروی لینک ارسال شده کلیک نمائید و رمز عبور جدید برای پنل خود تنظیم کنید.

4.نحوه آپلود فایل در پارسااسپیس چگونه است؟

پس از ثبت وب سایت روی سرور پارسا اسپیس و انجام تنظیمات اولیه، شما قادر به آپلود فایل به سه روش بر روی وب سایت خود می باشید :
1- آپلود از طریق فایل منیجر اختصاصی
پس از ثبت وب سایت در پارسا اسپیس برای وب سایت ثبت شده، یک فایل منیجر اختصاصی با کلیه امکانات مدیریت فایل ها برای شما ساخته می شود که توسط آن به راحتی می توانید از کلیه امکانات مدیریت و آپلود فایل بهره مند شوید. برای ورود به فایل منیجر اختصاصی باید بر روی آیکون ایجاد شده، پس از ثبت دامنه در بالای صفحه کلیک کنید. با استفاده از فایل منیجرمی توانید از کلیه امکانات مدیریت فایل ها ( آپلود فایل،ویرایش،حذف و ..) بهره مند شوید.
2- آپلود از طریق پروتکل FTP
پارسا اسپیس این امکان را به شما می دهد که بتوانید کلیه امکانات مدیریت و آپلود فایل را از طریق پروتکل FTP نیز انجام دهید. برای اینکار شما می توانید هر یک از نرم افزاری مدیریت فایل مبتنی بر FTP (مانند برنامه FileZilla و ...) روی دستگاه خود نصب کنید که بعد از باز کردن برنامه این سه فیلد ذکر شده از شما درخواست خواهد شد :
Host : آدرس سروری که وب سایت را روی آن ایجاد نموده اید. در لیست وب سایت ها ستون آدرس سرور، آدرس سرور دامنه موردنظر می باشد.
UserName : آدرس دامنه ای که ثبت نموده اید.
Password : در لیست وب سایت ها با کلیک برروی آیکون اطلاعات FTP رمز FTP را تنظیم نمائید.
آموزش آپلود فایل در پارسااسپیس
3- آپلود از طریق API
با استفاده از پارسااسپیس شما قادر به مدیریت و آپلود فایل از طریق API نیز خواهید بود. برای اینکار راهنمای کامل کار با API پارسا اسپیس جهت مدیریت کامل فایل ها در بخش مستدات API برای شما تهیه شده و در دسترس است.

5. چطور می توان از پارسا اسپیس درآمد کسب کرد؟

با هر خرید یا تمدید سرویس کاربری که با لینک معرفی شما در سایت ثبت نام کرده باشد، مبلغ 10% از آن خرید به کیف پول شما در پارسا اسپیس واریز میگردد.
لینک معرفی به دوستان را می توانید در حساب کاربری خود مشاهده و کپی نمائید و آن را به اشتراک بگذارید.

6. اطلاعات FTP وب سایت من چیست ؟

اطلاعات FTP هر وب سایت، باتوجه به سرور انتخاب شده و نام زیردامنه متفاوت می باشد.
برای مشاهده اطلاعات FTP هر وب سایت، پس از ورود به حساب کاربری، در لیست وب سایت ها برروی لینک اطلاعات اتصال FTP کلیک نمائید.

7. چگونه رمز FTP را تغییر دهم ؟

برای تغییر رمز FTP باورود به حساب کاربری، در لیست وب سایت های خود برروی لینک تغییر رمز FTP کلیک نمائید.
دقت داشته باشید که باید برای هر وب سایت خود رمز FTP مجزا تنظیم نمائید.

8. ارتقاء سرویس با داشتن سرویس فعال به چه شکل است ؟

ارتقاء سرویس با این شرایط که از سرویس جاری شما هنوز باقیست ، به این شکل است که :
1 - شما می توانید سرویس جدیدی که می خواهید خریداری کنید را رزرو نمائید که پس از پایان سرویس جاری فعال گردد. دقت داشته باشید که نمی توانید بیش از یک سرویس رزرو داشته باشید، اگر از قبل سرویس رزرو شده ای دارید ابتدا باید آن را لغو نمائید که با لغو سرویس هزینه آن به کیف پولتان واریز می گردد.
2 - می توانید مشخص کنید که سرویس جدید خریداری شده از زمان خرید فعال گردد که در این صورت هزینه باقی مانده از سرویس قبلی از هزینه سرویس جدید کسر می گردد و سرویس جدید از زمان خرید فعال می شود.

9. آیا در سرویس پارسااسپیس سیستم اطلاع رسانی تمدید سرویس وجود دارد ؟

بله، در پارسااسپیس 2 روز قبل از اتمام سرویس از طریق ایمیل و اس ام اس به کاربر جهت تمدید سرویس اطلاع رسانی می شود.

10. در صورت منقضی شدن اکانت آیا فایل ها حذف میشود ؟

فایل های شما تا یک هفته پس از پایان سرویس نگهداری می شوند. یک روز پس از اتمام سرویس شما ایمیل و پیامکی مبنی بر پاک شدن فایل ها دریافت خواهید کرد که در صورت عدم تمدید سرویس ، تا یک هفته بعد از دریافت پیام فایل هایتان از پارسااسپیس پاک خواهند شد.

11.چگونه SSL برای وب سایت خود فعال کنم ؟

جهت تنظیم SSL برای هر وب سایت ، با مراجعه به حساب کاربری خود، در صفحه وب سایت ها و در لیست وب سایت ها با کلیک برروی لینک فعال سازی SSL می توانید SSL را برای وب سایت مورد نظر فعال نمائید.

12. تنظمیات DNS وب سایت به چه شکل انجام می شود؟

جهت مشاهده چگونگی تنظیمات DNS به لینک زیر مراجعه نمائید.
چگونه دامنه اختصاصی خود را به هاست پارسا اسپیس متصل کنیم؟

13. نحوه خریداری سرویس از پارسااسپیس به چه شکل است؟

برای خرید سرویس، از منوی بالای سایت لینک تعرفه ها را کلیک نمائید یا در حساب کاربری خود در منوی سمت راست برروی تمدید سرویس کلیک کنید.

14.نحوه کار با File Manager پارسااسپیس چگونه است ؟

جهت استفاده از File Manager اختصاصی پارسااسپیس، ابتدا باید یک وب سایت ایجاد نمائید. پس از ایجاد وب سایت در صفحه وب سایت ها و در لیست وب سایت ها با کلیک برروی نام زیردامنه ایجاد شده وارد File Manager وب سایت انتخابی خواهید شد و فایل های آن وب سایت را می توانید مدیریت نمائید.

15.ترافیک مصرفی روزانه وب سایت خود را کجا ببینم؟

جهت مشاهده ترافیک مصرفی وب سایت، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید، سپس در صفحه وب سایت ها و لیست وب سایت ها با کلیک برروی لینک (آیکون) گزارش ترافیک مصرفی می توانید گزارش کاملی از ترافیک مصرفی وب سایت مشاهده نمائید.

16.امکان Remote Upload در پارسااسپیس وجود دارد؟

بله.
باورود به File Manager هر وب سایت، در منوی سمت راست گزینه Remote Upload را انتخاب و لینک فایل هایتان را وارد و دکمه Add Urls را بزنید، سپس فایل هایتان به صورت خودکار آپلود خواهند شد.

17. ماژولی برای سیستم مدیریت محتوا مثل Wordpress دارید؟

بله.
با مراجعه به صفحه اصلی سایت و بخش ماژول‌ها و‌ SDK های زبان‌های برنامه‌نویسی می توانید ماژول ها را مشاهده و دانلود نمائید.